Finans Kamp Nedir?Daha önce “Temel Düzey Borsa Eğitimi’ni” almış tüm katılımcılara açık olan bu seminerlerde ileri düzey temel ve teknik analiz, portföy yönetimi, takas analizi, türev araçlar vb. birçok seminer modülü bulunmaktadır. Bir ülkede sermaye piyasasının gelişimi için hem halka açık şirketler hem de yatırımcı sayısının düzenli bir biçimde artıyor olması gerekir. Ancak bunlar nicel unsurlardır. Piyasada gelişimin daha kalıcı olabilmesi için yatırımcı sayısının yanı sıra yatırımcı kalitesinin de artırılması gerekir. Ne yazık ki günümüzde yatırımcıların büyük bir kısmı analiz bazlı kararlar almak yerine tüyo, duyum vb. araçları kullanarak alım satım işlemlerini gerçekleştirmektedir. Oysa, esas olan temel ve teknik analiz araçlarını birbiriyle harmanlayarak karar alabilen ve işlem yapabilen yatırımcı profilini yakalayabilmektir.

Finans Kamp’ın amacı, sermaye piyasalarında yatırımcı kalitesini en üst düzeye çıkaracak bilgi ve donanımın piyasa katılımcılarına kazandırılmasıdır. Bir başka gaye ise, piyasada bilimsel bilginin özellikle orta uzun vadede ne kadar önemli ve geçerli olduğunun yatırımcılara benimsetilmesidir. 

Finans Kamp’ta bu donanımın sağlanması klasik dershane eğitiminden farklı bir formatta gerçekleştirilmektedir. Yatırımcılar bir yandan kendilerini finans alanında geliştirmek için kamp sırasında teorik derslere, uygulamalara ve panellere katılarken diğer yandan da, bir kampın gerektirdiği sanatsal, sportif ve sosyal aktivite ile birbirinden eğlenceli ve eğitici yarışma faaliyetleri içerisinde bulunacaklardır. 2022 yılı Finans Kamp organizasyonu Konaklamalı olarak Ayvalık Cunda adasında yer alan 5 yıldızlı Haliç Park Otel’de gerçekleştirilecektir. 

Finans Kamp’ın tüm faaliyetleri, YUKADEMY Finansal Danışmanlık Eğitim Sanayi ve Ticaret A.Ş. kurucusu konumundaki Nazilli İİBF İşletme Bölümü, Muhasebe ve Finansman Anabilim dalı Başkanı ve ulusal basında “Sermaye Piyasasını Sevdiren Hoca” olarak bilinen Prof. Dr. Yusuf KADERLİ ve ekip arkadaşları tarafından tasarlanmış olup, organizasyon tüm yönleriyle aynı ekip ile yürütülecektir. 

Finans Kamp’a katılıp, kampın tüm modüllerini başarı ile tamamlayan bir yatırımcı sermaye piyasasında yatırım yapabileceği basit veya kompleks birçok yatırım aracını yakından tanıyabilecek, işleyişini kavrayabilecek ve bu finansal enstrümanlara yatırım yapabilmenin tüm inceliklerini öğrenebilecektir. 

 

 Prof. Dr. Yusuf KADERLİ
 
YUKADEMY KURUCUSU